O nas

Jesteśmy zespołem fanatycznie wierzącym w możliwości chmury. Nikt nie przekona nas, że jest inna droga. Chcemy, abyś nigdy już nie musiał martwić się o serwery. Zajmij się swoim biznesem, a architekturę IT zostaw nam.

e24cloud

e24cloud to pierwsza polska publiczna chmura obliczeniowa. Powstała przy spółce Beyond.pl w 2011 roku. e24cloud dostarcza infrastrukturę informatyczną w oparciu o model IaaS (Infrastructure as a Service). Jej użytkownicy korzystają z serwerów wirtualnych (zwirtualizowanych środowisk sprzętowych) bez konieczności kupowania sprzętu serwerowego ani sieciowego. Dostawca udostępnia serwer o żądanych parametrach, a klient płaci tylko za moc obliczeniową, którą wybrał. Dzięki godzinowemu rozliczaniu i możliwości skalowania mocy obliczeniowej chmury, jest to elastyczna alternatywa dla własnego serwera.

Bezpośrednimi konkurentami e24cloud są Amazon i Rackspace. e24cloud wyróżnia się intuicyjną obsługą, swobodą konfiguracji, dostępnością usług i suportem. Jej przewagą nad amerykańskimi potentatami jest większa elastyczność i lepsze dopasowanie do potrzeb klienta. Dowodem tego jest m.in. prepaidowy model świadczenia usług, nie wymagających od użytkownika zbędnych formalności i pozwalających na błyskawiczne stworzenie w pełni funkcjonalnej infrastruktury IT. Co ważne – użytkownik płaci tylko za to co wykorzysta. W e24cloud, w odróżnieniu od konkurencji, nie ma ukrytych opłat a koszt jest związany tylko z wykorzystaną mocą obliczeniową i pamięcią wirtualnych maszyn.

Beyond.pl

Beyond.pl specjalizuje się w dostarczaniu usług data center i cloud computing dla biznesu. Firma posiada dwa centra danych o łącznej powierzchni 12 800 m2. Działając zgodnie z najwyższymi standardami data center (Rating 3 i Rating 4 wg ANSI/TIA-942) dbamy o utrzymanie ciągłości działania, bezpieczeństwo oraz ochronę firmowych zasobów naszych Klientów. Z infrastruktury Beyond.pl korzystają rynkowi liderzy, korporacje, przedstawiciele sektora przemysłowego, MŚP, instytucje bankowe oraz firmy technologiczne i przedstawiciele nowych mediów.

Dzięki neutralności telekomunikacyjnej centrów danych, Klienci Beyond.pl mogą dokonać wyboru optymalnego dostawcy z szerokiej listy dostępnych operatorów telekomunikacyjnych o zasięgu międzynarodowym oraz krajowym. Pełna redundancja oraz wysokie SLA zapewniają doskonałą łączność i dostępności usług na poziomie 99.995%. A nadzwyczajna efektywności energetyczna (PUE 1.1 i 1.4) osiągnięta w centrum danych Beyond.pl umożliwia znaczącą oszczędność energii i tym samym optymalizację kosztów IT.

Obsługa płatności

Bezpieczną obsługę płatności zapewnia dotPay oraz PayU.