Najczęściej zadawane pytania

Zgodnie z świadczonym modelem usług IaaS, my dostarczamy infrastrukturę, platformę sprzętową oraz system operacyjny, natomiast administrowanie serwerem oraz instalacja środowiska programistycznego oraz uruchomieniowego należy do Ciebie. Oferujemy również usługę administracji serwerami, w przypadku zainteresowania tą usługą zapraszamy do kontaktu z naszym działem Wsparcia Klienta.
W przypadku wyczerpania środków i braku wpłaty, serwer zostanie wstrzymany, a następnie po 7 dniach od momentu ich wyczerpania serwer zostanie automatycznie skasowany. W tym czasie opłaty będą pobierane jak za serwer wyłączony z zachowaniem IP. Informację o tym, do kiedy wystarczy środków można znaleźć w panelu klienta, w zakładce Płatności. Dodatkowo istnieje możliwość konfiguracji płatności automatycznych co pozwoli uniknąć usunięcia serwerów.
Tak, za każdy kolejny adres IP jest pobierana opłata zgodna z cennikiem lub indywidualną umową. Dodawanie i usuwanie adresów nie wymaga restartu serwera.
Tak, istnieje taka możliwość.
1. Należy otworzyć "Network and sharing center" (ikona w prawym dolnym roku ekranu lub w panelu sterowania).
2. Następnie wybrać "Change adapter settings".
3. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na połączenie sieciowe i wybrać opcję "Properties".
4. Kliknąć dwukrotnie na "Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)".
5. Kliknąć przycisk "Advanced"
6. W polu IP Addresses klikamy "Add"
7. W nowym oknie wpisujemy dodatkowy adres IP oraz maskę.
Tak, można to zrobić w panelu klienta. Na tej stronie znajdują się szczegółowe instrukcje.
Tak, jest taka możliwość. W tym celu należy skontaktować się z nami poprzez stworzenie zgłoszenia w zakładce Wsparcie techniczne w panelu klienta i przesłać nam dane teleadresowe firmy oraz dane, które będą potrzebne do wystawienia faktury.
W chmurze e24cloud można zainstalować dowolne oprogramowanie.
Tak, jest już możliwe tworzenie wirtualnych sieci lokalnych VxLAN między serwerami e24cloud - więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu. Również można użyć nowoczesnych sieci L3 w celu wykreowania Wirtualnego Data Center - więcej informacji na ten temat można znaleźć w tym miejscu
Jest możliwość przesłania do nas obrazu ISO systemu, który możemy udostępnić, jednak instalacja i administrowanie serwerem leży w całości po stronie użytkownika – nasza rola ogranicza się jedynie do udostępnienia obrazu do instalacji na serwerze. Można również umieścić obraz ISO na serwerze i dodać go do menu programu Grub2, tutaj znajduje się instrukcja.
Tak, oczywiście jest możliwość podpięcia własnej domeny. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym miejscu.
Tak! Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym miejscu.
Nie ma możliwości wyboru konkretnej daty i godziny wykonywania backupów automatycznych. Wynika to z faktu, że nasz system tworzenia kopii zapasowych sam wybiera moment najmniejszego obciążenia infrastruktury i w tym czasie wykonuje backupy.
Walutę rozliczeń z e24cloud ustala się podczas rejestracji konta, raz wybrana waluta jest przypisana na stałe do konta i nie mam możliwości jej zmiany. Jeśli chcesz zmienić walutę sugerujemy założenie nowego konta i wybranie na nim interesującej Cię waluty.
Dzięki pełnemu dostępowi do roota, każdy użytkownik e24cloud może w dowolny sposób skonfigurować swój serwer. Nie ograniczamy możliwości instalowania własnego oprogramowania oraz oferujemy opcję instalacji serwera z własnego obrazu ISO.
Wszystkie działania na serwerze są możliwe o ile pozostają w zgodzie z polskim prawem oraz regulaminem naszej usługi.
System operacyjny zwalniając miejsce nie zeruje opuszczonych sektorów, tak więc mechanizm backupu nie jest w stanie odróżnić zwolnionych sektorów od tych zajętych. To oraz inne mechanizmy działania przestrzeni dyskowych powoduje, że zawsze będą istnieć różnice pomiędzy rozmiarem dysku a backupu.
Podczas wyłączania serwera pojawia się okno z pytaniem Czy chcesz zachować adres IP?. Jeśli zaznaczysz opcję Nie, to po ponownym włączeniu do serwera przydzielany jest losowo wybrany, wolny adres IP.
Cena za utrzymanie backupu jest niezmienna - stawka jest zgodna z cennikiem lub indywidualną umową. Zmiana pobieranej opłaty prawdopodobnie wynika z ilości zarchiwizowanych przez Ciebie danych. Im więcej zarchiwizowanych danych, tym wyższy będzie koszt backupu. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości dotyczące kosztów Twojej chmury, skontaktuj się z naszym działem Wsparcia Klienta.
Proces instalacji trwa do kilku minut. W Panelu Klienta, w szczegółach serwera, można sprawdzić postęp procesu instalacyjnego. W przypadku przedłużającego się czasu instalacji, prosimy o kontakt z działem Wsparcia Klienta.
Nominalna wartość MTU (Maximum Transmission Unit) wynosi 8950 bajtów.
Serwery w chmurze rozliczane są w trybie godzinowym (Pay-As-You-Go) - za każdą rozpoczętą godzinę pracy jest pobierana określona kwota wyliczana na podstawie bieżących parametrów serwera i jego dodatkowych zasobów. Serwery można tworzyć, skalować i kasować w dowolnej chwili, w zależności od własnych potrzeb. Nie ma konieczności deklarowania z góry na jak długo będzie serwer potrzebny.
Niestety nie ma takiej możliwości. Serwery wirtualne są kasowane w bezpieczny sposób co oznacza że nie ma technicznej możliwości odzyskania z nich jakichkolwiek danych.
Za serwer w stanie wyłączonym z przydzielonym adresem IP pobierana jest stała opłata zgodna z cennikiem lub indywidualną umową, niezależnie od jego konfiguracji. Aby opłaty nie były dalej naliczane należy usunąć serwer. Na całkowity koszty chmury wpływają także aktywne usługi dodatkowe, np. backupy, podłączone adresy IP, itp - opłaty za nie są niezależne od stanu serwera.
Aby usunąć konto, należy przesłać prośbę do naszego Wsparcia Klienta. Usunięcie konta jest permanentne i nie ma możliwości jego przywrócenia, ani założenia nowego konta na już wykorzystane dane.
Dokładną instrukcję tej operacji znajdziesz w tym miejscu.
Serwery e24cloud znajdują się w obu serwerowniach Beyond.pl zlokalizowanych w Poznaniu. Lokalizację swojego serwera wirtualnego można wybrać podczas jego tworzenia.
Nasze serwery mają procesory Intel Xeon o prędkości zegara od 3 do 3.5 GHz.
Korzystamy z wirtualizacji QEMU/KVM.
Procedura zmiany hasła została szczegółowo opisana w tym artykule.

Nie udało ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie?

Jeśli masz pytania lub problemy związane z naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia Klienta.

skontaktuj się z nami