Pliki w chmurze

e24files to repozytorium (magazyn) plików umożliwiający przechowywanie na internetowym dysku nieograniczonej liczby różnego rodzaju danych i wymianę ich między aplikacjami czy serwisami www.

Łatwość użycia

Pliki są udostępniane protokołem HTTP/HTTPS a zarządzanie jest w pełni kompatybilne z Amazon S3 / Swift. Dzięki temu możesz użyć wszystkich dostępnych bibliotek dla popularnych języków jak na przykład PHP, Python, Java.

Elastyczność

Kompatybilność z S3 (XML)/ Swift (JSON) pozwala na swobodę migracji pomiędzy różnymi platformami i providerami bez obawy o lock-in.

Szybkość dostępu do plików w chmurze

Dzięki funkcjonowaniu w płaskiej przestrzeni adresowej i unikatowym identyfikatorom możliwe jest odwołanie do pliku bez znajomości fizycznego położenia.

Zarządzaj plikami dzięki API!

Dodawanie i pobieranie plików oraz wszelkie inne operacje na danych, wykonywane są przy pomocy metod HTTP poprzez interfejs REST. Od strony klienta, obsługa polega na wywoływaniu określonych metod API. Metody PUT i POST służą umieszczaniu oraz operacjom na plikach, natomiast metoda GET jest wykorzystywana do pobierania obiektów. więcej na temat API e24files przeczytasz w tym miejscu.

Spójność

Gdy z przyczyn zewnętrznych zapis nastąpi w mniej niż 3 kopiach, zaraz po tym jak dostępność kolejnych nodów zostanie przywrócona, system sprawdzi spójność i przepisze aktualną kopię danych z innych węzłów.

Wysoka dostępność plików w chmurze

Pliki w chmurze przechowywane są w 3 kopiach co gwarantuje ich bezpieczeństwo.