Zarządzanie autoryzacją dwuetapową

Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta zalecamy uruchomienie autoryzacji dwuetapowej dzięki temu podczas każdego logowania, poza hasłem zostaniesz poproszony o podanie jednorazowego kodu, przesłanego SMSem lub wygenerowanego w aplikacji Google Authenticator.

Autoryzacja dwuetapowa


Autoryzacja za pomocą wiadomości SMS

Aby podczas logowania autoryzować swoje konto za pomocą wiadomości SMS, w sekcji Sposób logowania wybierz za pomocą kodów jednorazowych wysyłanych jako SMS - na numer telefonu jaki jest zdefiniowany w ustawieniach powiadomień w sekcji numer telefonu komórkowego dla powiadomień otrzymasz wiadomość z kodem jednorazowym. Po przepisaniu kodu z wiadomości SMS do okienka które się pojawi wybrana metoda zostanie zapisana.

Autoryzacja dwuetapowa


Autoryzacja za pomocą tokena

Aby podczas logowania autoryzować swoje konto za pomocą tokena, w sekcji Sposób logowania wybierz za pomocą tokena Google Authenticator. Pobierz aplikację do generowania tokenów:

apt-get install libpam-google-authenticator

Następnie skonfiguruj nowe konto w aplikacji Google Authenticator i zeskanuj QRcode lub przepisz kod znajdujący się powyżej obrazka z kodem QR.

Autoryzacja dwuetapowa

Po przepisaniu kodu z generatora tokenów do okienka które się pojawi wybrana metoda zostanie zapisana.


Wyłączanie autoryzacji dwuetapowej

Zdecydowanie nie zalecamy wyłączenia autoryzacji dwuetapowej, jednak jeśli z jakiegoś powodu chcesz to zrobić, w sekcji Sposób logowania wybierz Standardowe tylko za pomocą hasła. Otrzymasz wiadomość SMS lub zozstaniesz poproszony o podanie tokenu jednorazowego i wpisaniu go jako potwierdzenie w okienku które się pojawi. Po podaniu prawidłowego kodu autoryzacja dwuetapowa zostanie wyłączona.

Autoryzacja dwuetapowa