Zarządzanie autoryzacją dwuetapową

Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta zalecamy uruchomienie autoryzacji dwuetapowej dzięki temu podczas każdego logowania, poza hasłem zostaniesz poproszony o podanie jednorazowego kodu, przesłanego SMSem lub wygenerowanego w aplikacji Google Authenticator.

Włączenie Autoryzacji dwuetapowej


Autoryzacja za pomocą wiadomości SMS

Aby podczas logowania autoryzować swoje konto za pomocą wiadomości SMS, w sekcji Sposób logowania wybierz za pomocą kodów jednorazowych wysyłanych jako SMS - na numer telefonu jaki jest zdefiniowany w ustawieniach powiadomień w sekcji numer telefonu komórkowego dla powiadomień otrzymasz wiadomość z kodem jednorazowym. Po przepisaniu kodu z wiadomości SMS do okienka które się pojawi wybrana metoda zostanie zapisana.

Autoryzacja dwuetapowa za pomocą wiadomości SMS


Autoryzacja za pomocą tokena WinAuth lub Google Authenticator

Aby podczas logowania autoryzować swoje konto za pomocą tokena, w sekcji Sposób logowania wybierz za pomocą tokena Google Authenticator. Pobierz aplikację do generowania tokenów:

apt-get install libpam-google-authenticator

Następnie skonfiguruj nowe konto w aplikacji Google Authenticator i zeskanuj QRcode lub przepisz kod znajdujący się powyżej obrazka z kodem QR.

Autoryzacja dwuetapowa za pomocą tokena WinAuth lub Google Authenticator

Po przepisaniu kodu z generatora tokenów do okienka które się pojawi wybrana metoda zostanie zapisana.


Wyłączanie autoryzacji dwuetapowej

Zdecydowanie nie zalecamy wyłączenia autoryzacji dwuetapowej, jednak jeśli z jakiegoś powodu chcesz to zrobić, w sekcji Sposób logowania wybierz Standardowe tylko za pomocą hasła. Otrzymasz wiadomość SMS lub zostaniesz poproszony o podanie tokenu jednorazowego i wpisaniu go jako potwierdzenie w okienku, które się pojawi. Po podaniu prawidłowego kodu autoryzacja dwuetapowa zostanie wyłączona.

Wyłączanie autoryzacji dwuetapowej